Przewodnicy Wysokogórscy

Skitury w Alpach

Alpejskie wyjazdy skiturowe trwaja jeden tydzień. W ciągu tego czasu jesteśmy zakwaterowani w jednym wygodnym i duzm schronisku alpejskim lub pensjonacie. Schroniska są przystosowane dla skiturowców (duże suszarnie na sprzęt no i bar). Serwowane jest bardzo dobre jedzenie i zawsze jest w nich ciepła woda. Wiele schronisk zapewnia transport sprzętu pierwszego dnia kiedy dochodzimy na miejsce. Każdego dnia wychodzimy ok 8.00 na ture o przewyższeniu od 600 do 1500 metrów. Wracamy ok 16.00. Celem tury jest zdobycie przełeczy lub szczytu, z których zjeżdzamy w drugiej części dnia. Sprawdzonymi i polecanymi przez nas schroniskami jest Rudolfs Hutte i Franzen Hutte w Stubai oraz tury w Ortler.

Na wyjeździe zapewniamy każdemu uczestnikowi obowiązkowy sprzęt lawinowy (sonda, łopata, detektor lawionowy). Natomiast sprzęt osobisty (narty, foki, buty skiturowe) uczestnicy moga wypożyczyć w Zakopanem lub lokalnie w Austrii.

Wyjazdy skiturowe są adresowane dla narciarzy średnio i dobrze jeżdzących (umiejętność jeżdzenia po nieprzygotowanych trasach, w puchu lub głębokim śniegu), posiadających w miarę dobrą kondycję. Dla narciarzy, którzy w lato spędzają czas na górskich wędrówkach, skitury są szczególnie atrakcyjne. Na nartach można szybko przejść i zwiedzić duże masywy góskie. Skitury są alternatywą dla ludzi, którzy już zmęczyli się jazdą w ośrodkach narciarskich.
Zdjęcia z wypraw skiturowych w Alpy znajdziecie w naszej galerii.