Przewodnicy Wysokogórscy

Byli z nami

Byli z nami ludzie różnych zawodów i w różnym wieku, różniący się stopniem wytrenowania i kondycją. Wszystkich łączy chęć przeżycia przygody, spotykania ciekawych ludzi oraz poznania fascynujących miejsc. Wielu nie wiedziało, że stać ich na tak wiele. Na naszych wyjazdach poznali swoje możliwości oraz góry , do których zawsze będą wracać.
A w szczególności:
Piotr Jurzysta - wiceprezes giełdowej spółki "B3 system". Był z nami na dwóch wyprawach kanioningowych i jednej via ferratowej, wszedł na Mont Blanc, Ganek, Ciężki Szczyt oraz na Świnicę w warunkach zimowych.
Joanna Strzałko - właścicielka firmy PR "Image House" z Warszawy. Przeszła na nartach słynną 'Haute Route' z Chamonix do Zermatt w 6 dni, była na 3 wyprawach kanioningowych w Słowenii, Prowansji i Sabaudii. Była na słynnej Mont Aguille w Vercorach we Francji.
Miaciej Piórko - pracownik TVN. Był z nami na 2 wyprawach kanioningowych w Prowansji i Słowenii. Zaliczył też szereg wyjść skiturowych w Tatrach oraz słynną 'Haute Route' w Alpach.
Agata Kirkiewicz - pracuje w dziale szkoleń PTK Centertel. Była z nami na wyprawach skiturowych w Tatrach oraz na 'Haute Route' w Alpach. Wspięła się na zachodnią ścianą na Kościelec oraz zdobyla południową scianę Zamarłej Turnii w Tatrach.
Dorota Jaksa - pracuje w dziale szkoleń TP SA. Była z nami na Mont Blanc oraz na dwóch wyprawach kanioningowych. Zwiedzała jaskinie Vercorów i via ferraty okolic Grenoble.Weszła na Mont Aguille.
Grzegorz Chyl - adwokat, właściciel kancelarii prawnej w Warszawie. Był z nami na Mont Blanc, wspiął się na Zamarła Turnię, Mnicha i Zadniego Mnicha. Zjechał na nartach ze Skrajnej Przełęczy oraz Przełęczy pod Kopą Kondracką w Tatrach.
Bartosz Las-Opolski - właściciel polecanego warsztatu samochodowego w Warszawie. Wszedł z nami na Mont Blanc, Gerlach, wspiął się na Lomnicy, Granatach i Mnichu. Zjechał na snowboardzie ze Skrajnej Przełęczy, ze Świnickiej Przełęczy oraz z Karbu. Był na tygodniowym wyjeździe freeride'owym w Alagni we Włoszech.
Marcin Szewczyk - pracownik naukowy Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Wspiął się z nami na Mięguszowiecki Szczyt Wlk. południową ścianą Zamarłej Turnii, na Granatach, Świnicy i Kościelcu w Tatrach.
Joanna i Michał Wilmowie - graficy komputerowi z prestiżowej agencji reklamowej. Byli na trzech wyprawach kanioningowych w Słowenii i Francji. Michał zjechał na nartach z Przełęczy pod Kopą Kondracką oraz ze Skrajnej Przełęczy w Tatrach.
Iwona i Maciej Jabłońscy - graficy komputerowi, właściciele studia fotograficznego F11. Byli z nami na wyprawie w Sabaudii. Przeszli szkolenie lodowcowe,zdobyli 3-tysięczniki Petit Vert, Point Lachenal, wspinali się na serakach Mer de Glace, zdobyli via ferratę "La Curalla".
Michał Rybicki - prawnik z z warszawskiej firmy "Domena & Trade".Przeszedł szkolenie lodowcowe,zdobył 3-tysięczniki Petit Vert, Point Lachenal, zdobył via ferratę "La Curalla", wspinał się na skałkach Vallorcine.
Piotr Cieszewski - Dyrektor Oddziału w Skanska w Warszawie. Przeszedł szkolenie lodowcowe, wspinał się na serakach Mer de Glace i zdobył Mont Blanc.
Krzysztof Przyłucki - właściciel biura tłumaczeń BT INFO. Wszedł z nami na Triglav - najwyższy szczyt Alp Julijskich, pokonał via ferratę prowadzącą na Prisojnik, wkosił 3 kaniony i kilka jaskiń Słowenii.
Tomasz Kwiatkowski z synem - Tomek jest menedżerem w firmie Boots Healthcare w dziale NUROFEN. Byli z nami w kanionach Prowansji i Słowenii, pokonali via ferratę Mala Mojstrovka w Alpach Julijskich.
Krzysztof Franciszewski - założyciel i właściciel firmy "Wyprawa 4x4". Był z nami w kanionach Prowansji i Słowenii,gdzie stał się ekspertem od skoków do wody z różnej wysokości. Zwiedził kilka trudniejszych jaskiń Słowenii.
Andrzej i Ewa Gumowscy - właściciele Agencji Reklamowej "Rainbows" Byli z nami na wyprawie w Słowenii. Zwiedzili kaniony i jaskinie Alp Julijskich.Wykonali zjazd 60-metrowym wodospadem Cascade de Rocica.
Zbyszek Pióro z synem - Zbyszek jest prezesem firmy Ricoh Polska. Był z nami w kanionach Prowansji i Słowenii, pokonał via ferratę wyprowadzającą na Prisojnik w Alpach Julijskich.
Piotr Mosek z córką Kasią - Piotr jest Kierownikiem Działu Sprzedaży w firmie Fiskars Brands. Obydwoje byli z nami na Łomnicy pokonując drogę Jordana. Piotr wszedl z nami na najwyzszy szczyt Alp Wschodnich - Grossglockner.
Grażyna Goławska - szefowa oddziału firmy Swegon w Warszawie. Była z nami na wyprawie w Słowenii, gdzie przeszła kilka kanionów, via ferraty i jaskinie. Lubi maseczkę na twarzy z błota jaskiniowego. W Tatrach zdobyła Ciężki Szczyt, Ganek i Baranie Rogi.
Tomasz Bertyga - dyrektor w Centrum Kardiologii w Aninie. Był z nami na Mont Blanc, wyprawach kanioningowych w Słowenii i Prowansji.Pasjonują go skoki do wody - w kanionie Verdon skoczył z 20 metrów do oczka wodnego. W Tatrach zdobył Ciężki Szczyt, Ganek i Baranie Rogi.
Roman Kacperski - jest właścicielem znanej drukarni na Śląsku. Był z nami na Mont Blanc. Zimą przeszedł grań od Wrót Chałbińskiego do Szpiglasowego Wierchu oraz drogę Stanisławskiego na Świnicy. Latem byliśmy razem na Ciężkim Szczycie, Ganku i Baranich Rogach.
Alicja Ścieszko - pracuje w firmie branży budowlanej na stanowisku Cost Manager. Wspinała się z nami na 'Załupie Ha' na Zadnim Kościelcu, na drodze Gnojka na Kościelcu oraz weszła na najwyższy szczyt Tatr -Gerlach.
Jagna Halaczek - jest nauczycielką geografii w Łodzi. Wspinała się z nami na 'Załupie Ha' na Zadnim Kościelcu, na drodze Gnojka na Kościelcu oraz weszła na najwyższy szczyt Tatr -Gerlach.
Karina Jankowska- jest socjologiem,vice-dyrektorem w liceum w Warszawie. Wspinała się z nami na 'Załupie Ha' na Zadnim Kościelcu, na drodze Gnojka na Kościelcu oraz weszła na najwyższy szczyt Tatr - Gerlach.
Krzysiek Nowotniak- jest architektem. Wspinał się z nami na 'Załupie Ha' na Zadnim Kościelcu, na drodze Gnojka na Kościelcu oraz wszedł na najwyższy szczyt Tatr - Gerlach.
Ewa i Marek Warzywodowie- Marek jest dyrektorem od serków 'President', Ewa fizykiem.Wspinali się z nami w masywie Mont Blanc. Zdobyli na 3-tysięczniki Petit Vert, Aiguille du Plan, Aiguille de Lachenal, wspieli się na granią Motyli na Peigne'u i na serakach Mer de Glace.
Basia Zimnowoda- uczennica LO w Wieluniu. Zdobyła z nami Gerlach. Im stromiej tym mocniej napiera.
Ola Jachowicz- studentka Gospodarki Przestrzennej we Wrocławiu. Była z nami na Gerlachu. Odwaga na maxa.
Mirek Zimnowoda- pracownik w firmie informatycznej. Gerlach zdobyty.
Włodek Wolniak- właściciel firmy metalowej w Dąbrowie. Zdobył z nami Gerlach.
Andrzej Jachowicz - właściciel polecanej firmy wulkanizacyjnej w Wieluniu. Zdobył Gerlach.
Jehosz Zimnowoda- student Elektroniki i Telekomunikacji na AGH w Krakowie. Był z nami na Gerlachu.
Magda Rakowska- na codzień pracuje w TVN. Jej hobby to nurkowanie i wspinaczka górska. Była z nami na tygodniowej wyprawie narciarskiej Haute Route od Chamonix do Zermatt. Mistrzyni techniki narciarskiej.Wspinała sie z nami również na Gross Glockner'a, Cima Grande i via ferratach Dolomitów
Krzysztof Łabędź- pracuje w Banku DnB Nord. Lubi jak jest stromo i dużo puchu. Był z nami na szeregu wycieczkach skiturowych w Tatrach oraz na słynnej Haute Route W Alpach Zachodnich.
Paweł Misiurewicz-jest założycielem i właścicielem firmy technologicznej Passus. Świetnie jeździ na nartach w każdych warunkach. Siła spokoju i piekielna moc w nogach. Zdobył z nami 6-dniową turę narciarską Haute Route.
Dominik Thier- pracuje w Banku DnB Nord. Był z nami na na najsłynniejszej turze narciarskiej Haute Route od Chamonix do Zermatt. Animator wszelkich gier towarzyskich. Fotograf I klasy.