Przewodnicy Wysokogórscy

"WODA, LINA ,SKAŁA - KANIONING" - PRZYGODA DLA KAŻDEGO


Kanioning to podążanie potokami górskimi, które wcinają się w skały i żłobią wodospady, progi, rynny i kaniony. Przepiękna sceneria, niewyobrażalne formacje skalne, krystalicznie czysta woda dodają uroku i atrakcji tej wspanialej dyscyplinie. Trudności kanionów pokonuje się wpław, skokiem lub przy użyciu sprzętu alpinistycznego. W proponowanych przez nas kanionach jest dużo skoków do oczek wodnych, zjazdów w strugach wody i przyjemnego pływania między mytymi ścianami.

Kanioning jest dla każdego. Nie trzeba specjalnych umiejętności w pływaniu czy technikach alpinistycznych. Każdego wyposażamy w pianki neoprenowe, które chronią przed zimną wodą, kask i uprząż. Na wodospadach opuszczamy na linie alpinistycznej, przy skokach i toboganach sami testujemy i sprawdzamy poziom wody.

Niestety w Polsce warunków do uprawiania kanioningu nie ma. W zależności od pory roku i warunków atmosferycznych proponujemy optymalne kaniony w wybranych masywach górskich południowej Europy.Osobiście zwiedziliśmy kilkadziesiąt najpiękniejszych kanionów Austrii, Słowenii,Włoch i Francji. Zapraszamy na niesamowitą przygodę.

Zobacz NASZ filmik pobierz plik >>