Przewodnicy Wysokogórscy

Skitury w Tatrach

Tatry są idealnymi górami na wycieczki narciarskie w zimie. Sporo niskich przełęczy i łatwo dostępnych szczytów daje możliwości planowania różnorodnych tras o satysfakcjonującej długości i trudnościach. Popularnymi wycieczkami zimowymi są wejścia na Przełęcz pod Kopą Kondracką, Zawrat, Gadki Wierch, Wrota Chabińskiego, Baranią Przełęcz. Dłuższe wycieczki to trawers Czerwonych Wierchów, przejście z Morskiego Oka na Halę Gąsienicową, przejście z Doliny Staroleśnej do Doliny Pięciu Stawów Spiskich lub z Doliny Wielickiej do Doliny Złomisk.

Podejścia w Tatrach są stosunkowo krótkie szczególnie jeśli po drodze zaplanuje się odpoczynek w którymś ze schronisk. Zjazdy freeride’owe są bardzo zróżnicowane w zależności od warunków śnieżnych, wystawy i pory dnia. Wycieczki skiturowe w Tatrach można planować od listopada nawet do polowy maja. Najlepsze warunki śnieżne i pogodowe są zazwyczaj od połowy stycznia do początków maja.

Na wyjazdach skiturowych w Tatry działamy w oparciu o kwatery w Zakopanem i schroniska. Przeciętna grupa uczestników liczy od 3 do 6 osób.
Dla osób, które nie mają swojego sprzętu turowego jest możliwośc wypożyczenia kompletu w Zakopanem. Zgłoszenia na wyjazdy przyjmujemy z miesięcznym wyprzedzeniem.