Przewodnicy Wysokogórscy

Via ferraty Dolomitów

Dolomity znajdują się w północnych Włoszech i są mekką dla entuzjastów via ferrat. Pierwszym rejonem, który proponujemy to otoczenie miejscowości Cortina d’Ampezzo. W zależności od sił i warunków pogodowych jesteśmy w stanie dobrać trasę o odpowiednich trudnościach. Aby oszczędzać siły na podejściach korzystamy z kolejek lub podjeżdżamy samochodem na wysokiej przełęcze. Najciekawsze via ferraty to Ivano Dibona, Ferrate Giuseppe Olivieri czy Ferrata Albino Michielli-Strobel. Są one dobrze ubezpieczone i o umiarkowanej ekspozycji i trudnościach.
Druga część wyjazdu to via ferraty w rejonie Brenta oraz w okolicy jeziora Garda. Wyzwaniem są tu dwie uważane przez wielu za najtrudniejsze via ferraty europejskie: Ferrata del Monte Albano i Ferrata Rino Pisetta. Wyjazd zwyczajowo kończymy plażowaniem nad jeziorem Garda.

Przeciętna wyprawa w Dolomity to 7 dni działania na miejscu. Pierwszego dnia przeprowadzamy szkolenie i wyposażamy każdego w odpowiedni sprzęt. Wyprawa wymaga wcześniejszego przygotowania kondycyjnego i mile widziane są doświadczenia w turystyce tatrzańskiej.