Przewodnicy Wysokogórscy

Matterhorn

Matterhorn (4478n.p.m.) to mityczna góra w kształcie piramidy, dla niektórych najpiękniejsza góra świata. Znajduje się na granicy Szwajcarii i Włoch, a u jego podstawy leżą znane kurorty narciarskie – Zermatt i Cervinia.
Jest to góra bardzo trudna i wymagająca. Na szczyt można wejść granią Hornli lub Leone. Skalne trudności są dość znaczne, miejscami do asekuracji zainstalowano metalowe pręty, a w kopule szczytowej powieszono grube liny. Teren w zasadzie cały czas jest 'wspinaczkowy' i często kruchy. Bardzo ważne w przygotowaniach do zdobycia szczytu jest kondycja. Jednego dnia planuje się wejście na szczyt i zejście do schroniska na wysokości ok. 2300m n.p.m. W związku z tym, że trasa jest długa i wymagająca obowiązuje zasada jeden przewodnik na jedną osobę. Najlepszy termin na wyjazd to lipiec - sierpnień.

Przed wyprawą obowiązkowo umawiamy się na weekend w Tatrach. Uczymy wtedy podstaw asekuracji, zjeżdżania na linie i bezpiecznego poruszania się w terenie kruchym i eksponowanym.
Wyjazd na Matterhorn trwa tydzień - 6 dni działań górskich. W trakcie tych dni aklimatyzujemy się, ćwiczymy poruszanie się w terenie lodowcowym, zdobywamy kilka wysokich szczytów i przełęczy.Zgłoszenia na wyprawę przyjmujemy zimą.